« Srpanj 2021 »

Izlet u Ljubljanu I. A i I. B razreda

Iz učeničkog rada:

"Kako mi je bilo na izletu u Ljubljani

Točno u 7.oo sati 17. svibnja 2019. g. okupili smo se pred školom. Pod vodstvom naših razrednica zaputili su se, naš razred i I. B,  prema Ljubljani. S I. B se družimo otprije pa smo znali da će izlet s njima biti uzbudljiv.

Na putu do Ljubljane slušali smo i pjevali pjesme raznih žanrova i ritmova. Imali smo i jednu kratku pauzu od tridesetak minuta na benzinskoj crpki.

Po dolasku u Ljubljanu krenuli smo u razgledavanja izložbe u Muzeju za arhitekturu i oblikovanje posvećene arhitekturi Ljubljane te slovenskom arhitektu Joži Plečniku.

To mi nije bilo pretjerano zanimljivo jer je bilo jako stručno, ali nakon razgledavanja imali smo radionicu izgradnje mostova koja je bila uzbudljiva i zabavna.

Nakon toga smo busom došli u centar grada te se nakon par minuta hoda smjestili na brod spremni da zaplovimo Ljubljanicom. Tijekom vožnje brodom razgledvali smo mnogobrojne mostove iznad nas, mahali ljudima na obali; vožnja je bila romantična i osvježavajuća.

Nakon vožnje brodom imali smo jedan i pol sat slobodno. Par mojih prijatelja i ja kupili smo nešto za jelo te se uputili u obilazak grada.

Na žalost, nisam uspio pronaći trgovinu u kojoj bih kupio ljubavni lokot koji sam želio, s jednom osobom, zaključati na Mostu ljubavi.

Kasnije smo se pješice, pod vodstvom profesorica, uspeli na Stari grad odakle je pogled na grad predivan.

Nakon kraćeg fotografiranja i razgledavanja, uputili smo se prema autobusu.

U Ljubljani sam svakoga trenutka bio sve sretniji zbog nekoliko razloga, s osmijehom od uha do uha.

Putem do Zagreba zabavljali smo se pjevajući, plešući i igrajući igru izazova...

S izleta u Ljubljanu imam mnoštvo lijepih uspomena, fotografija i iskustava.

Veselim se sljedećem izletu!"

NBH