« Srpanj 2021 »

Buketi od javorovog lista

Dana 17.10.2014.u knjižnici naše škole održana je kreativna radionica na kojoj su učenice trećih i četvrtih razreda izrađivale bukete cvijeća od svježeg javorovog lišća.

Mala radionica keramike

Dana 4. i 11.3.2015. u knjižnici naše škole održana je mala radionica keramike. Pod vodstvom prof. Marine Cindori Kovačević dvadesetak učenica prvih, drugih i trećih razreda izrađivalo je ukrasne predmete od gline za modeliranje. Nakon sedam dana sušenja tanjurići, zdjelice i ogrlice bojani su temperama i dodatno iscrtavani crnim tušem.

Radionica Slike od prešanog cvijeća

U školskoj knjižnici dana 3. svibnja 2013. godine održana je još jedna kreativna radionica. Ovog puta naše učenice i učenici izrađivali su slike od prešanog cvijeća. Pod vodstvom nastavnice Marine Cindori Kovačević učenici su pokazali zavidnu razinu kreativnosti i napravili odlične slike.

Radionica "Mala škola kukičanja"

U školskoj knjižnici održana je pod vodstvom nastavnice Mare Korać kreativna radionica "Mala škola kukičanja". Učenice su izrađivale "čarapice" za mobitel na temu sove.

Sudjelovale su učenice:

1. Antonija Odeljan  4.d
  2. Patricia Karmely  4.c
  3. Gloria Meštrić  4.a
  4. Doroteja Deak  4.d
  5. Anamarija Brlić  4.d
  6. Iva Janković  4.a
  7. Lucija Budinšćak  4.a
  8. Dajana Dramac  4.a
  9. Tea Perić  4.a
  10. Anamarija Širanović  4.c

Radionica izrade straničnika

U školskoj knjižnici učenici su pod vodstvom profesorice Sanje Rajković izrađivali straničnike. Na radionici sudjelovalo je tridesetak učenika. Pozornost i oduševljenje profesorice izazvali su dečki koji su unatoč predrasudama u umanjenoj muškoj kreativnosti izradili maštovite straničnike.

Radionica izrade broševa od filca

U školskoj knjižnici održala se kreativna radionica izrade broševa od filca. Na radionici su sudjelovale učenice od prvog do trećeg razreda naše škole, nažalost dečki se nisu pridružili. Voditeljica radionice je bila profesorica Marina Cindori Kovačević. Uz rad i osmišljavanje broševa bilo je tu zabave, grickalica, pića i puno smijeha. Meni osobno se jako svidjelo, jer je svatko na svoj kreativni način mogao izraditi broš po svome ukusu. Naravno, bile su prisutne i profesorice, pedagoginja i naša knjižničarka. Nadam se da će se u skoroj budućnosti slična radionica  održati i da će biti puno više odaziva.

"Bilo je vrlo kreativno. Lijepo je učiti nove stvari, trebali bi češće raditi nešto slično!" Mirjeta Qenaj, 3.b

"Bilo je zanimljivo, naučila sam nešto što nisam znala! Ekipa je bila odlična, smijeh je bio prisutan i baš je bilo zabavno" Andrea Pajić, 4.b

Dajana Dramac,4.a