Graditeljska tehnička škola Zagreb

Smjerovi

« Listopad 2021 »

Ispis statistike od 21. 8. 2012.

KORONA VIRUS

Poštovani roditelji,

molimo vas da obavijest (nalaz testiranja) o zaraženosti korona virusom proslijedite na školski e-mail: info@gts.hr i/ili razredniku svog djeteta.

Također vas podsjećamo da dijete koje ima simptome koji sliče zarazi korona virusom ne šaljete na nastavu dok se ne utvrdi zdravstveno stanje vašeg djeteta.

Hvala vam!

NOVA ŠKOLSKA GODINA 2021./2022.

Poštovani učenici i roditelji,

danas, 1.9.2021. započela je nova školska godina. Svima nama želimo je što više u živo i da budemo zdravi.

Izbor nas nastavnika u školi je Model A nastave - svi učenici uživo na nastavi uz pridržavanje epidemioloških mjera. Učenici će boraviti u svojim razredima, osigurana su sredstva za dezinfekciju i održavanje osobne higijene. Kako ne možemo osigurati razmak od 2 m između učeničkih klupa, maske za lice su obvezne u razredima i prostorima unutar škole.

Molimo vas, roditelje da vašu djecu koja imaju povišenu temperaturu (od 37,2), koji imaju simptome zaraze korona virusom ne šaljete u školu dok se ne utvrdi njihovo zdravstveno stanje. Da bismo očuvali zdravlje vaše djece, nastavnika i zaposlenika škole nužno je poštivanje epidemioloških mjera i suradnja vas roditelja i nas škole oko zdravstvenog stanja učenika.

Želimo svim našim učenicima dobrodošlicu u naše školske prostore gdje će se osjećati sigurno i zaštićeno.

PRIJEVOZ UČENIKA

Odlukom Vlade RH učenici ostvaruju pravo na subvencioniranje međumjesnog javnog prijevoz u šk. god. 2021./2022.

ODLUKA VLADE.pdf

Odluka Vlade RH-dopis-GUO.pdf

Potvrde:

POTVRDA sufinanciranje medumjesnoga javnog prijevoza ucenika-75%.xlsx

POTVRDA sufinanciranje medumjesnoga javnog prijevoza ucenika-100%.xlsx

NAŠI UČENICI

Iza nas je tjedan u kojem je održano WorlSkills Croatia 2021., odnosno državno natjecanje učenika strukovnih škola. Našu školu su proslavili svojim znanjem i vještinama naši đaci:

ADRIAN BOGDAN, 4.A razred je 1. u disciplini Graditeljska tehnologija, mentorica Mara Korać.

OTON BREBRIĆ, 4.A razred je 2. u disciplini Arhitektonske tehnologije, mentorica Ivana Gagro.

Bravo dečki na ponos i diku svoju, svojih roditelja i nas u školi!

11.5.2021. naš vrsni matematičar TIN JOVANOVIĆ, 2.B razred sudjelovao je na Državnom natjecanju iz matematike, mentorica Marina Bušić Švarbi. Još čekamo rezultate.

14.5.2021. održano je u našoj školi Državno natjecanje u vještini rada u AutoCad-u, ukupno 14 učenika iz graditeljskih i geodetskih škola RH. Nas je predstavljao IVAN TERIHAJ, 3.B razred, mentorica Marta Valašek.

NAŠI NADARENI UČENICI

MELITA SANDRIN, 4.B

Melita je maturantica i talentirana animatorica. Melitini radovi mnogo su puta upotpunili školska događanja i predstavljanja škole na raznim manifestacijama.

Ove školske godine, 2019./2020., Melita je uspješno završila školovanje u našoj školi završnim radom "Animacija arhitekture" kod mentorice Marte Valašek.

"Animaciju arhitekture" možete pogledati na poveznici: https://vimeo.com/425914175/description

Melita je i dobitnica više nagrada za svoj rad, među kojima je i pobjeda na natječaju "Original je uvijek bolji" u organizaciji HDS ZAMP-a i Državnog zavoda za intelektualno vlasništvo 2019. godine. Svečanost dodjele priznanja i nagrada pobjednicima natječaja održana je 27. svibnja 2019. godine.

Na fotografiji: Melita Sandrin (u sredini), ukupna pobjednica natječaja s mentoricom (desno) i Milanom Majerovićem-Stilinovićem, savjetnikom za komunikacije HDS ZAMP-a.

(poveznica na članak: https://www.zamp.hr/clanak/pregled/2114/dodjela-nagrada-dobitnicima-natjecaja-original-je-uvijek-bolji)

Pobjednički rad može se pogledati na poveznici: https://www.youtube.com/watch?v=dJNb4tTAAC0

GRADITELJSKA TEHNIČKA ŠKOLA ZAGREB
Dobro došli na naše stranice!

U našoj školi učenici se obrazuju za dva zanimanja, arhitektonski tehničar i građevinski tehničar.

Više o pojedinom zanimanju možete saznati klikom na jedan od linkova ispod.

Arhitektonski tehnicar  Gradjevinski tehnicar

Vanjski i unutarnji prostori škole

Glavna zgrada škole, čiji prostor koristi i XIII. gimnazija, s 32 učionice, kabinetima za profesore, knjižnicom, velikom kino dvoranom, računalnim učionicama i radionicama.

• Odvojena zgrada s dvije dvorane za tjelesni odgoj.
  • Kompleks školskih igrališta za sve sportove i atletiku.
  • Velike zelene površine oko škole s parkiralištem.